DAMLAMA SULAMA

İleri teknoloji üretim imkanlarımız ile dünya standartlarındaki ürünlerimizi siz değerli kullanıcılarımıza sunmaktayız.

GELECEĞİMİZİ KORUYALIM

Günümüzde suyun tüketimini azaltmak, gelecek nesillerimizin daha iyi bir dünyaya sahip olmasını sağlamak en büyük misyonumuz.

Bize Ulaşın

İletişim bilgilerinizi bırakın biz size ulaşalım!

  FOTON PLASTİK
  İhracat Yaptığımız Ülkeler

  Damla Sulama Yöntemi

  Damla sulama, suyu doğrudan bitkilerin kök bölgelerine vererek bitkilerin sulanması yöntemidir. Bu, yukarıdan düşen ince, yavaş hareket eden bir su akışı kullanılarak yapılır. Damlama sulama yüzyıllardır var olmuştur, ancak son yıllarda bitkileri minimum girdi ve daha az atıkla sulayabilmesi nedeniyle daha popüler hale gelmiştir. Aynı zamanda çok kolay ve uygun maliyetlidir.

  En Yeni Teknoloji Üretim

  Bahçenizi veya çimlerinizi sulamanın en etkili yollarından biri olarak kabul edilir. Başarısı yağmura bağlı değildir. Damla sulama ayrıca diğer sulama sistemlerine kıyasla su, enerji ve işçilik maliyetlerinden tasarruf sağlar. Damla sulama sistemi, toprağa gömülü ve açıklıklarında emitörlerle birbirine bağlanan plastik veya metal borulardan oluşan bir ağdan oluşur. Yayıcılar zamanla bu tüpler vasıtasıyla suyu yavaşça toprağa salmaktadır.

  Foton Plastik

  Damlama ve Sulama Malzemeleri

  Damla Sulama Ürünleri

  Son Teknoloji

  Damlama Sulama Malzemeleri

  Damla sulama, bir seferde az miktarda su kullanan bitkileri sulamanın bir yoludur. Su vermek için bir sprinklerin gücünü kullanmaz, bunun yerine yere damlacıklar yayan bir emitör kullanır. Damla sulama, hidroponik tarımdan ev bahçeciliğine ve hatta ticari amaçlara kadar birçok farklı şekilde kullanılabilir. Ayrıca, her bir tesis için yalnızca ihtiyaç duyulan su miktarını sağladığından, su tasarrufu sağlamanın ve elektrik faturalarından tasarruf etmenin etkili bir yoludur. 20 mm'lik katı bir damlama borusunun çoğu bitki için en iyisi olduğu, 25 mm'nin daha büyük ağaçlar ve çalılar için uygun olduğu bulunmuştur. 16 mm katı damlama boruları genellikle gül veya sebze gibi daha küçük bitkilerde kullanılırken, 12 mm katı damlama boruları küçük ağaçlar veya çalılar için kullanışlı olduğu bilinmektedir.

  Top